Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 31.01.2015 20:01:26 

*** HODek´s *** DOGs ***

Dafinka
Daphne - trpasličí pudl apricot    
DAPHNE - v hebrejštině znamená VÍTĚZSTVÍ!!!
29.5.2007 - 10.2.2010
kohoutková výška:  30 cm 
 
  Dafinka se narodila v Novém Veselí a je ze 6-ti štěňátek. Přivezli jsme si jí na začátku července 2007 jako malou chlupatou kuličku, které bylo všude plno... Byla naše první psí dítko a byla podle toho taky pěkně rozmazlená. Slovo postel měla ve svém slovníku tučně vytištěno...
   Ale gaučák z ní nikdy nebyl. Od jejích 4 měsíců jsme začaly chodit na cvičák, dohnat to, na co jsme byly doma dost lenoši... Poslušnost jsme společně zvládly docela rychle, tak jsme krátce na to přesedlaly na psí sport - agility.
   Půl roku jsme si jen tak trénovaly s našimi kamarády na cvičáku a já myslela, že nám to ke štěstí bude stačit. To jsem se ale pěkně mýlila! V lednu 2009 jsme jely na naše první závody! Já měla děsnou trému a Dafča byla vykulená z toho, že se dá běhat i jinde než na trávě a taky hromada překážek byla jiná než u nás. No, podle toho to taky dopadlo  Ale postupně jsme si na všechny ty změny zvykaly a během roku se Daf úžasně vyběhala. Vzhledem k tomu, že jsem na začátku naší závodní kariéry byla již těhotná, zaběhaly jsme si spolu s přestávkami jen do začátku května, no a v červenci se nám narodilo miminko. Aby se Daf po závodním adrenalinu nestýskalo, vzala si jí do parády naše kamarádka Martina. Dafí si ze začátku těžko zvykala, pořád za mnou utíkala z parkuru, ale pak se holky perfektně sehrály a během chvíle přestoupily do SA2. Myslela jsem, že na podzim s Dafíčkem začnu zase běhat, ale miminko mě prostě nepustilo a tak holky doběhaly rok 2009 jen spolu. V lednu, rok po našich prvních závodech, jsem se také dočkala a s Dafi-Daf jsme vyrazily zase spolu na závody. Ve zkouškách jsme si doběhly pro skvělé 3.místo a to jsme vlastně již několik měsíců netrénovaly!   Bylo to úžasné, Dafí běžela tak šťastně, byla hrozně spokojená, ostatně jako vždy na parkuru. Jsem strašně ráda, že jsem našla takovou parťačku! Když vidím, jak se některé týmy na parkuru trápí, tak si toho vážím ještě víc.
 
   Bohužel, ke konci ledna přišla krutá zpráva, Dafinka byla vážně nemocná. Po prvních vyšetřeních u nás v Mostě, jsme s ní začali jezdit k veterináři do Žatce. Jenže po pár návštěvách v pátek 5.2. nám řekl, že je konec... selhání ledvin... S Dafinkou jsme odjeli domů a chtěli jí umožnit, aby poslední d ny strávila tam, kde to měla ráda. Byla strašně silná, bojovala opravdu do poslední chvíle! Proto nám to nedalo a hned v pondělí 8.2. jsme všichni odjeli na kliniku do Mimoně, kde nám dali aspoň maličkou naději. Dafinku tam hospitalizovali. Jenže bylo už pozdě , naše holčička svůj boj prohrála ve středu 10.2. krátce před polednem...  Je mi hrozně líto, že jsme se o této klinice nedozvěděli dřív, mohli jsme i dřív přijet a Dafinka by třeba ještě měla šanci... Kdo ví... Pořád nemůžu uvěřit tomu, že tu s námi není a už nikdy nebude. Při každém zazvonění zvonku čekám štěkot... a když se žádný neozve, tak si říkám, že je jen někde na závodech a zase přijede domů... Je to těžké, byla ještě moc mladá a celý svůj život měla teprve před sebou.
 Byla naše sluníčko, strašně moc nám všem chybí!
 
         
 
 
 
       
 
 
 
 
 
 
         
TOPlist